Hizmetler

Konteyner Hizmetleri

Konteyner Tahliye ve Yükleme Hizmetleri
Limanımızda mevcut 10 m derinliğine sahip rıhtımlarımızda, konteyner gemilerinin tahliyesi ve yüklemesi yapılmaktadır. Mevcut 4 adet konteyner (104-124 ton) mobil vinçlerimiz ile konteyner elleçleme hizmeti vermekteyiz. Yıl boyunca (7 gün 24 saat) hizmet verilmektedir.

Konteyner Depolama
Konteyner stoklama kapasitemiz 10.000 TEU/gündür. Sahalarımızın aydınlatma ve güvenlik standartları en yüksek seviyededir. Bu hizmeti vermek için limanımızda 6 adet dolu ve 3 adet boş konteyner elleçlemek için toplam 9 adet Reach Stacker (konteyner istifleme makinası) mevcuttur.

Reefer Konteyner Hizmeti
Reefer konteynerların elektriğe bağlanması için 4 ayrı trafoda 224 reefer kuleleri ve 238 cfs sahasında olmak üzere toplam 462 adet reefer plug (elektrik bağlantı prizi) ile elektrik hizmeti verilip, eğitimli personel tarafından 24 saat kontrol altında tutulmaktadır.

CFS Hizmetleri (Konteyner iç yükleme, boşaltma ve tespit)
Liman sahamızda özel CFS sahası hazırlanmış olup müşterilerin taleplerine cevap verilmektedir.
Limanımızda bu hizmeti verecek yeterli sayıda forklift ve operatör mevcuttur.

Konteyner Terminal Hizmetleri
Limanımız sahalarına alınan standart ve standart dışı her türlü konteyner terminal hizmetleri verilmektedir.

Konteyner Lashing/Unlashing
Konteyner sabitlenmesi için konteyner kilitlerinin açılma ve kapanma hizmeti verilmektedir.

Konteyner Demir Yolu Yüklemeleri
Limanımızda ulusal demiryolu bağlantısı mevcut olup, konteynerlerin demiryolu vagonlarına yükleme, boşaltma ve talep edildiğinde konteynerlerin vagonlara lashing bağlama hizmeti verilmektedir. Özel tiping şase ile çelik tahıl silo tesislerimizden dökme tahıl yükünü direk konteynere doldurma hizmeti verilmektedir.